Wszystko, co warto wiedzieć na temat bielizny wyszczuplającej

Niejednokrotnie jest tak, że pomimo znajomości szeregu zalet, jakimi niewątpliwie wyróżnia się bielizna wyszczuplająca, tak mało pań decyduje się po nią sięgnąć. Dlaczego? Powodów jest wiele. Począwszy od faktu, że na wieszakach wygląda mało atrakcyjnie, jest w klasycznych kolorach pozbawionych dekoracyjnych elementów, poza tym trudno się ją zakłada, a noszenie determinuje ściśle określona funkcjonalność. Warto zatem jak najszybciej zmienić to nastawienie, albowiem dzięki modelującej bieliźnie jesteśmy w stanie w jednej chwili wysmuklić sylwetkę, dodając jej atrakcyjnego i pełnego seksapilu wyrazu.

Bielizna kiedyś i dziś

Zanim na stałe bielizna wyszczuplająca weszła do codziennej mody damskiej, kobiety na siłę wysmuklały się żakardowymi gorsetami ze stabilnych tkanin, które choć zwężały obwód talii i bioder to jednak utrudniały poruszanie się. Na szczęście powstały elastyczne tkaniny i dzianiny, szybko wykluczając z obiegu ich sztywne odpowiedniki, które nie dość, że należycie spełniały swoją rolę, jeśli chodzi o wyszczuplenie to dodatkowo nie stręczyły kłopotów w noszeniu, albowiem dostosowywały się do ciała podczas ruchu. bielizna wyszczuplającaWłókna elastomerowe, bo o nich mowa, stosowane w bieliźnie wyszczuplającej wykazują się nieprawdopodobną wytrzymałością na odkształcanie. Co to znaczy? Mianowicie, że pod wpływem działania sił mechanicznych rozciągają się, aby potem, bez najmniejszych oporów, powrócić do swoich pierwotnych kształtów i wymiarów. To od ich zawartości zależą parametry elastyczne. I tak, wyróżnić możemy materiał o nazwie comfort stretch, który zawiera od 2 % do 5 % elastanu, dzięki czemu delikatnie opina ciało. Z kolei power stretch, przy zawartości od 14 % do 20 % o wiele intensywniej oddziałuje na ciało, modelując jego kształty i wspierając mięśnie.

Dlaczego tylko w trzech kolorach?

Liczne kontrowersje budzi aspekt związany z kolorystyką bielizny wyszczuplającej. W sprzedaży znajdziemy bowiem wyłącznie trzy odcienie: czarny, biały i beżowy. Rodzi się pytanie, skąd takie ograniczenia? Mianowicie z faktu związanego z ochroną środowiska i ograniczonymi możliwościami barwienia elastanu.

Dobrze dobrana bielizna wyszczuplająca

W ogromie tak wielu czynników wpływających na prawidłowe jej dopasowanie, a co za tym idzie, uzyskanie satysfakcjonujących efektów, tylko przymierzenie jest w stanie zagwarantować oczekiwany rezultat. W zależności od tego, czy zamiarem jest zmniejszenie obwodu, czy wygładzenie ciała, konieczne jest dostosowanie produktu z odpowiednią zawartością elastanu i gęstością splotu.