Jak wybrać plecak miejski dla niego?

Plecak od zawsze króluje jako jeden z najważniejszych i najpopularniejszych męskich dodatków. Najczęściej kojarzy się ze sportowym lub turystycznym stylem. Jednak od pewnego czasu można zauważyć znacznie zainteresowanie modelami plecaków miejskich, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Plecaki tego rodzaju to modele o klasycznym charakterze, przystosowane do codziennego noszenia. Charakteryzują się funkcjonalnością i uniwersalnością w formie i wyglądzie, aby odpowiednio nie krępować ruchów i z powodzeniem pasować do każdej stylizacji. Radzimy, jak dobrać model miejski, który sprawdzi się na co dzień.

Klasyka i uniwersalność

plecaki miejskieMiejski plecak powinien być jednobarwny, mieć neutralny kolor oraz minimalistyczną budowę. Pozwoli to na uniwersalność związaną z dostosowaniem do indywidualnego stylu męskiego, niezależnie czy nosisz na co dzień kurtkę, czy elegancki płaszcz. W grę wchodzi również plecak z materiałów syntetycznych o bardziej nowoczesnym sznycie, ale jego budowa powinna być możliwie jak najprostsza. Odpowiednio sprawdzą się tutaj dobrej jakości plecaki miejskie skórzane, które pozwalają na swobodne łącznie z różnorodnymi stylizacjami męskimi.

Odpowiednio dobrana kolorystyka plecaka miejskiego

W kolorystyce dominują barwy dobrze znane z klasycznej, męskiej garderoby – brąz, beż, czerń, granat i zgaszona zieleń. Im prostsza i jednolita kolorystyka, tym większa szansa, że plecak miejski będzie z powodzeniem pasował do stylizacji każdego rodzaju. Klasyczny i minimalistyczny model zdaje egzamin również w nieco bardziej formalnych stylizacjach, np. z koszulą i sportową marynarką. Pamiętajmy jednak, że do garnituru nie warto zakładać plecaka.

Praktyczność i funkcjonalność

Kupując miejski plecak zwracaj uwagę na kwestie praktyczne, takie jak regulacja ramion, zamknięcie i solidność materiału, zwłaszcza, jeśli nosisz ze sobą sporo rzeczy. Klasyczny miejski plecak dobrej jakości to inwestycja na lata, która pozwoli na noszenie go nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale również na dalsze wyjazdy.