Saszetki nerki – od kiczu do modowego hitu

Można powiedzieć, że te torebki szturmem podbiły przede wszystkim tak zwane miejskie wybiegi. Można było je zobaczyć na każdym kroku, przede wszystkim u młodzieży. Torebki, a raczej saszetki nerki, chyba jeszcze długo nie znikną z ulic i wybiegów i będzie je się utożsamiać ze sportowym, świeżym lookiem.

Moda lubi się powtarzać i powracać w wielkim stylu

Kiedyś saszetka tego typu kojarzyła się kiczowato, przede wszystkim z panami w starszym wieku lub turystami, którzy trzymali w niej najpotrzebniejsze rzeczy. Potem przeniosła się na festiwale, jako praktyczny element stroju, w którym można było schować telefon, klucze, czy gotówkę. Nerka to też element wyposażenia każdego sportowca, także amatora, który z taką podręczną saszetką mógł biegać, czy wykonywać ćwiczenia. Dziś – saszetki nerki to nieodzowny elementy mody damskiej i męskiej, pasujący do wielu stylizacji. Nie ma co ukrywać, że „nerka” przeżywa swoisty renesans. Niegdyś kojarzona z latami 90-tymi, teraz szturmem powróciła do łask i to w wielkim stylu. Moda lubi się powtarzać. To co jeszcze niedawno hitowe, przeszło w stan niebytu, a nawet odrzucenia, by ponownie zagościć w modowych topach. Takie ponowne złote lata przeżywają właśnie trendy z lat 90-tych, które powróciły wraz ze spodniami z wysokim stanem, krótkimi topami, butami na koturnach, ramoneskami, czy ogrodniczkami, a teraz także z saszetkami nerkami.

Na sportowo i elegancko

Chyba najczęściej na ulicach z takimi „torebkami” można spotkać dziewczyny i chłopaków w młodym wieku, zwłaszcza przy wiosenno-letnich stylizacjach. Nerki jednak królują też na światowych wybiegach i stają się ozdobą eleganckich sukienek, stylowych kreacji i klasycznych ubrań. Noszone przez panie i panów przy rozmaitych okazjach. Jak to się stało, że saszetka nerka powróciła do łask. Stało się tak prawdopodobnie za sprawą dużych lub tez znanych domów mody, które pokazały jej odświeżoną wersję ukazaną w ładnej, estetycznej formie ze współczesnymi zdobieniami. Nerki zaczęły przybierać różny wygląd i coraz częściej materiałowy pasek zastępował skórzany. Obecnie saszetka nerka w wielu stylizacjach zastępuje z powodzeniem tradycyjną torebkę, a na rynku dostępna jest niezliczona ilość jej krojów i rodzajów. Przestało się ją także nosić tylko na biodrze, a coraz częściej – zwłaszcza u mężczyzn – zakładana jest przez ramie. Kolorystyka i design saszetki nerki sprawi, że każdy znajdzie w nich odpowiedni dla siebie wzór i rodzaj w zależności od indywidualnych upodobań. W internecie nie brakuje inspiracji na to jak i jaką nerkę, do których stylizacji najlepiej nosić. Na pewno nie będzie wśród z nich znaleźć takiej, która Tobie przypadnie do gustu.