Tunika – niejedno ma imię

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośniczek tunik. Na nowo wracają do łask, co najlepiej prezentują światowe wybiegi mody lansowane przez największych projektantów. I choć w kolekcjach każdego z nich przyjmują nieco inną postać, to jednak nieustannie zachwycają, dowodząc że jest to taki element damskiej odzieży, który pozwoli stworzyć modną, kobiecą i zarazem wygodną stylizację na zbliżającą się wiosnę.

Powiew świeżości

[caption id="attachment_9128" align="alignleft" width="300"]tuniki Stylowe tuniki odświeżą każdy look![/caption]

W modzie nie ma miejsca na przypadkowość, ale również nudę. Dlatego po niezwykle krótkich topach przyszła pora na coś nowego. Tuniki, czyli bluzki sięgające długością za biodra, z pewnością znane są wielu kobietom – bez względu na wiek. Co kilka sezonów z impetem wkraczając do mody damskiej, zajmując zaszczytne miejsce. Bez względu na to, czy będzie z krótkim, czy długim rękawem, na ramiączkach czy imitująca sukienkę – w każdym przypadku prezentuje się okazale. Jak można je nosić? Propozycji jest wiele. Można zestawiać je ze spodniami z szeroką nogawką lub dzwonami. Alternatywą może być także długa spódnica, w wersji maxi lub sięgającą do połowy łydki.

Tuniki – dla kogo są dedykowane?

W przypadku tunik, jedno pozostaje najbardziej urocze. Mianowicie to, że pasują wszystkim paniom, bez względu na rodzaj ich sylwetki, urody, czy tez wiek! Sprawdzi się bowiem w każdym wydaniu. W szczególności jednak polecana dla przedstawicielek płci pięknej, które narzekają na wystający brzuch lub zbyt masywne biodra. Optymalnie sprawdzi się luźna, nieopinająca ciało bluzka, połączona z legginsami lub rurkami, eksponując zgrabne nogi. Tunika pasuje również szczupłym dziewczętom, borykającym się z problemem chłopięcej sylwetki.

Jak nosić?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, wielu światowej sławy projektantów lansuje tunikę w towarzystwie szerokich spodni i długich spódnic. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że są to szalenie modne połączenia, jednak nie wszystkie panie mogą dobrze czuć się w takich konwencjach. Bezpieczniejszym rozwiązaniem okazuje się wówczas zestawienie ich z legginsami lub rurkami. Taka propozycja w szczególności kierowana jest dla kobiet, które nie mogą poszczycić się smukłym brzuchem, za to pięknymi i zgrabnymi nogami. Odważniejsze panie z pewnością zainteresuje inne połączenie, obejmujące tunikę i krótką mini spódniczkę, uzupełnioną butami na wysokim obcasie. Jeszcze inną propozycją może być bluzka z wersji solo. To niewątpliwie rozwiązanie kierowane w stronę odważnych, przebojowych i zarazem cieszących się nienaganną sylwetką, pań. O ile taki outfit nie będzie mile widziany do pracy, na wieczorną randkę z ukochanym sprawdzi się rewelacyjnie.