Sneakersy – modowy kit czy hit?

Mówi się, ze sportowe buty zrewolucjonizowały modę i faktycznie, w tym stwierdzeniu musi być wiele prawdy. Buty sportowe to jeden z najstarszych, modowych hitów, który początkowo pełnił rolę typowo użytkową, a potem szturmem wbił się na światowe wybiegi. Sneakersy Lu Boo są idealnym przykładem ewolucji sportowego obuwia, gdyż łączą w sobie lekkość, miejski styl i klasyczną elegancję.

Co to są buty sneakersy?

dziewczyna jasnoniebieskim płaszczu i sneakersach

Może nie każdemu termin „sneakersy” wydaje się znany, jednak prawie niemożliwym jest, aby obuwie tego rodzaju przeoczyć, chociażby obserwując miejską modę. Bardzo wiele pań rozkochało się w tych butach, choć ze względu na swój wygląd i mieszany styl, sneakersy mają też swoje przeciwniczki. Tych jest jednak zdecydowanie mniej, o czym świadczyć może chociażby niesłabnąca popularność butów tego typu. Od kilku sezonów koturny i sneakersy Lu Boo nie znikają z wybiegów i ulic i nic nie wskazuje na to, by ten stan rzeczy uległ zmianie. Sneakersy łączą w sobie sportowy i elegancki styl. Ich cechą charakterystyczną jest wysoki, ale też ukryty koturn, który w subtelny sposób dodaje kilku centymetrów. Wspomnieliśmy wyżej, że ten typ obuwia jest doskonałym przykładem na ewolucję obuwia sportowego, bo mimo podwyższenia, które daje koturn, czy podwójna podeszwa – sneakersy są lekkim sportowym obuwiem. Stąd też wzięła się ich nazwa – „sneak” z języka angielskiego oznacza „skradać się”. Wydawać by się mogło, że koturn temu rodzaju obuwia nada ciężkości i toporności, a efekt jest zupełnie odwrotny.

Modowy hit?

Dlaczego są modne? Odpowiedź jest prosta. Na pewno lubisz szpilki, bo noga w nich wygląda kusząco, a do tego optycznie się wydłuża. Szpilki jednak na dłuższa metę nie są zbyt wygodnym obuwiem. Sneakersy dają podobny efekt – nogi nabierają w nich smukłości, ale dzięki stabilnemu koturnowi, który jest do tego lekki, możesz traktować je jako buty codzienne. Twoje stopy będą czuły się w nich komfortowo, nawet jeśli spędzisz w nich kilka godzin. Do tego sneakersy Lu Boo są bardzo efektowne i ozdobne, a co ważne – pasują niemalże do każdej stylizacji oraz okazji.