Książeczki edukacyjne w roli prezentu dla niemowlaka

Miękkie i zarazem niezwykle przyjemne w dotyku książeczki edukacyjne stanowią ciekawą propozycję na prezent dla niemowlaka. Kolorowe, wykonane z różnych tkanin, które szeleszczą, grzechoczą czy nadają się do gryzienia dla ząbkującego malucha. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że tego typu gadżet spotka się z miłym odbiorem ze strony dziecka. Książeczki zapoznają szkraba z otaczającym światem. Wprowadzają w świat obrazków ze zwierzątkami, postaciami czy przedmiotami, ucząc je w późniejszym czasie wyrazów poprzez rozbudzenie wyobraźni. Z racji materiałów, z jakich są wykonane, bez obaw można je dać maluszkowi do rączki, nie martwiąc się, że ją pogryzie, zniszczy czy pogniecie. To zatem doskonały pomysł na prezent dla niemowlaka – zarówno na święta, urodziny czy dzień dziecka.

Edukacyjna zabawa, która zajmie na długo

Prezent dla niemowlakaMultikolorowe, a do tego wykonane z rozmaitych tkanin, niejednokrotnie wzbogacone również elementami 3D – dla jeszcze większej satysfakcji z użytkowania. Każdy malec dostając taką zabawkę, z nieukrywaną radością będzie przesuwać po zmieniających się powierzchniach, wprowadzając w ruch wystające części, przy okazji obserwując związek przyczynowo-skutkowy. Do poznawania świata wykorzystuje zmysłów, m.in. dotyku i smaku. W rezultacie, obdarowując malca książeczką edukacyjną, możemy być pewni, że dzięki takiemu prezentowi dla niemowlaka, skutecznie przyczyniamy się do jego rozwoju osobistego.

Dostępne propozycje

W sprzedaży na https://www.coocoo.pl/pol_m_pomysl-na-prezent_prezent-dla-niemowlaka-271.html znajdziemy wiele różnorodnych propozycji, które z pewnością przykują uwagę nawet najbardziej rozbrykanego brzdąca. Jedną z nich są książeczki opowiadające o zwierzątkach, wyposażone w szereg atrakcyjnych – dla malucha – elementów. Szeleszczący ogon kota czy wystające uszy psa, do tego liczne piszczałki czy lusterko pozwalające zapoznawać się z własnym odbiciem to raptem niewielka część, które zajmą dziecko. Taki upominek dla niemowlaka można zabrać ze sobą w podróż. Wszystko za sprawą obecności specjalnej zawieszki. Inną propozycję stanowią modele do nauki liczenia lub rozkładane książki wzbogacone wieloma sensorycznymi elementami. Zamykanie suwaka, dopasowywanie kształtów czy zabawa sznurówkami to tylko część z dostępnych atrakcji, które pozytywnie wpłyną na rozwój zdolności manualnych. A jaki prezent dla niemowlaka okaże się najlepszy w pierwszych tygodniach jego życia? Wtenczas polecaną propozycją są kontrastowe książeczki, stymulujące mięśnie oka do wykonywania bardziej skoordynowanych ruchów.