Jakie ubrania powinny się znaleźć w garderobie mamy karmiącej?

Sukienka elegancka do karmienia piersią jest tak samo ważnym elementem garderoby każdej młodej mamy, jak i wygodny top. Panie, które dopiero urodziły dziecko, nie powinny zapominać o tym, że macierzyństwo jest ozdobą każdej prawdziwej kobiety, dlatego nie wolno rezygnować z atrakcyjnych ubrań nawet w okresie karmienia. Współcześni producenci ubrań damskich robią wszystko, żeby panie czuły się bardzo komfortowo i pięknie.

Piżamy i bielizna

Bez wątpienia, podstawowym elementem garderoby każdej kobiety karmiącej piersią, są wygodne staniki albo topy, które pozwalają szybko wyciągnąć jedną pierś z ubrania a przy tym zbytnio się nie obnażyć. W asortymencie wielu sklepów można znaleźć bardzo różne fasony takiej odzieży, którą można ubierać jako samodzielne ubranie do domu, a także jako bieliznę pod inne ubrania, na przykład pod sukienkę elegancką do karmienia albo pod sweter czy koszulę. Nie wolno także zapominać o wygodnych szlafrokach i piżamach, które można znaleźć w sklepach dla młodych mam. Koszule nocne, które pozwalają szybko obnażyć piersi, nie tylko są wygodne do karmienia niemowlaka, ale także na pewno spodobają się jego tacie. Zamiast koszuli można także wybrać specjalną piżamę dla kobiet karmiących piersią, która wyróżnia się bardzo delikatnym materiałem a także specjalnym dekoltem, który ułatwi karmienie dziecka. Szlafroki, przeznaczone specjalnie dla kobiet z małymi dziećmi, często posiadają dodatkowe ozdoby na poziomie piersi. Pozwala to lepiej ukryć plamy po mleku, które mogą pojawić się podczas karmienia.

Ubrania na co dzień i nie tylko

Oczywiście, aktywne młode mamy bardzo często wychodzą na zewnątrz. Muszą one regularnie robić zakupy, chodzić z dzieckiem na spacer a czasami spotkać się z koleżankami. Dlatego właśnie w garderobie takiej kobiety nie powinny znajdować się tylko i wyłącznie ubrania, których nie jest szkoda pobrudzić. Sukienka elegancka do karmienia, kilka atrakcyjnych bluzek i swetrów powinny znaleźć się w szafie każdej mamy. A więc, w jakich ubraniach mama może łatwo nakarmić niemowlę? Jednym z najprostszych rodzajów ubrań, które mogą się przydać młodym matkom, jest fason- koperta. Jest to bardzo popularny rodzaj dekoltu, spotykany także w ubraniach dla kobiet, które nie karmią dzieci piersią. Dekolt-koperta przypomina literę V i jest dosyć głęboki, co pozwala wygodnie wyciągnąć pierś. Inną popularną konstrukcją, używaną przez projektantów odzieży dla karmiących matek, jest wycięcie, które znajduje się na linii piersi. Taki otwór przykrywany jest dodatkową warstwa materiału. Bardzo często linia wycięcia wykonana jest z gumki, która pozwala takiej sukience eleganckiej do karmienia albo swetrowi czy bluzce utrzymywać pożądany kształt. Niektóre fasony ubrań dla młodych mam posiadają specjalny boczny dostęp do piersi, zamykany na suwak. Także w sprzedaży można spotkać swetry, które posiadają wycięcie na środku. Warto zauważyć, że ubrania, oferowane przez najlepszych producentów posiadają bardzo piękne kroje. Dlatego każda kobieta będzie mogła wybrać i sukienkę elegancką do karmienia, i wygodną piżamę.