Obcas obcasowi nierówny

Całe swoje życie przechodziłaś w trampkach i teraz chcesz spróbować czegoś nowego? A może jesteś nastolatką planującą zakup swych pierwszych butów na obcasie? Ogrom fasonów w sklepach obuwniczych potrafi przerazić, ale bez obaw - z naszym artykułem znajdziesz dla siebie właściwe czółenka damskie, buty na koturnie, a może nawet odważysz się sięgnąć po szpilki!

Szpilki

Często najbardziej pożądane przez kobiety, te symbole seksapilu mogą się okazać idealnym dodatkiem do naszych stylizacji, jak i największą zmorą wykręcającą nogi. Chodzenie na szpilkach, nawet tych dość niskich, jest swego rodzaju sztuką wymagającą gracji i pewności siebie. Nie są one rodzajem obuwia łaskawym dla początkujących, a z pewnością nie powinnyśmy ich zakładać na ważne wyjście bez wcześniejszego przygotowania. W końcu żadna z nas nie chce się czuć niekomfortowo, chwiać się na własnych nogach i przez cały czas obawiać się potknięcia.

Słupki

Obcas słupkowy jest najlepszym wyborem właśnie dla tych kobiet, które dopiero chcą zacząć swoje zmagania z chodzeniem na obcasach. Dzięki swej stabilności słupek jest o wiele łaskawszy wobec wszelkich potknięć, więc czółenkalekka utrata równowagi nie zakończy się upadkiem na ziemię. Taki obcas przede wszystkim prezentują czółenka damskie, które sklepy oferują w najróżniejszych modelach, kolorach i wysokościach. Można wśród nich znaleźć fasony odpowiednie do pracy z ustalonym dress codem, idealnie pasujące do wieczorowych kreacji, czy tak po prostu - niezastąpione w codziennym chodzeniu. Szczególnie urokliwe są czółenka damskie o zaokrąglonych noskach, ale z pewnością i spiczaste czubki odnajdą swe wielbicielki. Warto posiadać w swej garderobie parę w zawsze modnej i pasującej do wszystkiego czerni, ale także bardzo klasycznej czerwieni.

Koturny

Inną alternatywą, zapewniającą podobną wygodę co czółenka damskie, są buty na koturnie. Charakteryzują się one stabilnymi platformami, które zgrabnie łączą elegancję ze swobodą chodzenia, optycznie wydłużanie nóg z bezpieczeństwem każdego stawianego kroku. Koturny cały czas wychodzą z mody, to znowu do niej wracają, a teraz już od lat są nieprzerwanie obecne na modowych wybiegach całego świata, jak i na półkach znanych nam sklepów. Nie musimy od razu sięgać po podwyższane modele, jakich nie powstydziłby się sam David Bowie. Na co dzień wyjścia sprawdzą się buty na kilkucentymetrowym koturnie, a na bardziej uroczyste wyjścia możemy znaleźć fasony wyższe oraz ze zdobioną platformą.