Jakie obuwie, gdy ma się haluksy?

Co zrobić, gdy piękne buty kuszą modnym fasonem i atrakcyjną ceną, ale nie pasują na naszą szeroką stopę? Czy koślawy paluch jest przeszkodą w posiadaniu stylowego obuwia?

Inne niż inne

Haluksy, to schorzenie, które z reguły występuje wśród kobiet, jednak coraz częściej, taką deformację stóp odnotowuje się u wielu mężczyzn, a nawet dzieci. Przyczyn powstawania haluksów jest wiele i do każdego z nich powinno podchodzić się w sposób indywidualny. Leczenie wykrzywionych kości palucha jest długotrwałe i składa się z wielu etapów. Do jednego z nich zdecydowanie powinien należeć zakup specjalistycznego obuwia, pozwalającego na korektę kształtu stopy lub na odciążenie przemęczonej kości. Buty na haluksy to propozycja dla tych, którzy nie mogą korzystać z tradycyjnej oferty sklepów obuwniczych, a wciąż lubią podążać za najnowszymi trendami w modzie.

buty na haluksyJakie kupić?

Buty na haluksy powinny posiadać miękką i elastyczną wkładkę, najlepiej wykonaną ze skóry. Połączenie tych niezwykle delikatnych materiałów z wygodną podeszwą zapewni komfort wrażliwej i obolałej stopie. Kiedy lekarz ortopeda zleci zakup takiego obuwia, zdecyduj się na takie buty na haluksy, które posiadają szerokie noski. Pozwoli to na bezpieczne użytkowanie obuwia, bez nadwerężania newralgicznych punktów koślawego palucha. Szeroka oferta takich akcesoriów znajduje się nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również online.

Z pierwszych stron gazet

Deformacja stopy nie musi oznaczać rezygnacji ze stylowego i eleganckiego obuwia. Innowacyjny i zawsze na topie design sprawia, że buty na haluksy są równie piękne i wygodne, co te z pierwszych stron gazet. Koniec z ukrywaniem zbyt dużego obuwia pod długą sukienką lub chodzeniem w sandałach w zimne dni! Pięknie zaprojektowane buty na haluksy, pomogą Ci dopełnić elegancką stylizację lub ożywić modny, codzienny look. Przed zakupem jednak warto sprawdzić, czy kształt i forma obuwia została opracowana przy współpracy ze specjalistami. Jedynie potwierdzone certyfikatami i atestami buty na haluksy, będą zapewniać bezpieczne i wygodne dla zdeformowanych stóp użytkowanie.

Buty na haluksy przeznaczone są dla osób, które cierpią na dolegliwość zwaną koślawym paluchem. Nie znaczy to jednak, że ci, którzy posiadają inne schorzenia nóg, nie mogą korzystać z tego typu obuwia. Dzięki uniwersalnym cechom specjalistycznych butów medycznych, buty na haluksy idealnie spełnią się także przy leczeniu złamań palców, odcisków oraz przy szerokich stopach.