Glinka zielona wszechstronnym kosmetykiem
Glinka zielona

Glinka zielona to jeden z bardziej lubianych kosmetyków naturalnych. Posiada szereg właściwości, które wykazują dobroczynny wpływ na skórę twarzy i ciała. Glinkę aplikuje się zewnętrznie, choć istnieją również zalecenia do jej picia. Przekonajmy się, komu jest dedykowana i jakie efekty można przy jej pomocy osiągnąć.

Jakie właściwości ma glinka zielona?

Glinka w kolorze zielonym jest jedną z najpopularniejszych glinek w przemyśle kosmetycznym. Zawiera w swoim składzie wiele cennych minerałów, które pozytywnie oddziałują na skórę, a także przywracają odpowiednie pH naszego ciała. Kto może stosować glinkę? Otóż okazuje się, że ten naturalny kosmetyk posiada bardzo wszechstronne zastosowanie. Glinka zielona będzie odpowiednia dla:

  • kobiet i mężczyzn,

  • nastolatków,

  • osób dojrzałych.

Właściwości glinki sprawiają, że jest ona w stanie pomóc osobom w każdym wieku. Jej cechy antybakteryjne czynią ją kosmetykiem idealnym dla nastolatków borykających się z cerą trądzikową. Glinka pomaga również w walce ze zmarszczkami, co sprawia, że pokochają ją kobiety dojrzałe.

Kosmetyk będzie doskonały również dla osób borykających się jednocześnie z trądzikiem, przetłuszczającą się skórą i pierwszymi oznakami starzenia. Przeciwwskazaniem dla jej stosowania jest skóra sucha. Jeżeli nasza cera ma tendencje do przesuszania, glinka zielona może jeszcze spotęgować ten stan.

W jaki sposób ją stosować?

Najpopularniejszym sposobem używania glinki zielonej są maseczki. Zazwyczaj kupujemy ją w postaci zielonego proszku, który następnie rozrabiamy z wodą czy wybranym hydrolatem. Żeby zwiększyć jej dobroczynne działanie na skórę, można dodać ulubione olejki lub kwas hialuronowy. Bardzo powszechnym zwyczajem jest używanie glinki do kąpieli, czy też jako okładów. Istnieje duża grupa zwolenników picia glinki. Wypicie jej z wodą pomaga przywrócić zasadowe pH naszego organizmu.

Pierwsze korzyści ze stosowania glinki zielonej można zauważyć już po pierwszym jej użyciu. Zaleca się jednak stosowanie jej regularnie kilka razy w tygodniu.