Z czym nosić męskie joggery
[caption id="attachment_322" align="alignleft" width="210"] Źródło: anmir.pl[/caption] Joggery przebojem wdarły się na pierwsze strony polskich czasopism modowych. Noszone nawet przez celebrytów szybko zyskały sobie ogromną popularność i rzesze wiernych fanów. Coraz więcej osób, które nie chcą pozostawać daleko w tyle za trendami modowymi, sięga po ten rodzaj spodni. Wielu świeżo upieczonych nabywców męskich joggerów ma jednak problem z dopasowaniem ich do reszty garderoby. Na pierwszy rzut oka dużym wyzwaniem jest stworzenie spójnej kompozycji z tak charakterystycznym elementem ubioru. Trudno określić, w jaką stylistykę wpisują się joggery męskie, ponieważ łączą kilka pozornie sprzecznych elementów. Ich najłatwiej rozpoznawalną cechą charakterystyczną jest wyrazisty ściągacz, którym zakończone są nogawki. W pasie są najczęściej wyposażone w elastyczną gumę, którą czasami dopełnia gustowny sznurek. Zazwyczaj występują w kolorze jeansu, choć bez problemu można je nabyć także w innych odcieniach. Mniej popularne są warianty o bardziej dosadnych wzorach jak na przykład moro. Każdy, kto choć raz przymierzył joggery męskie doceni wyjątkowy komfort, jaki zapewniają te spodnie. Z pewnością jest to jedna z głównych przyczyn ich niesamowitej popularności. Nawet noszone przez cały dzień nie sprawiają żadnych problemów. Stanowią tym samym doskonałą alternatywę, pod kątem wygody, dla spodni dresowych. Nie ma na co więc czekać i warto jak najszybciej wyposażyć się choćby w jedną parę.

O czym należy pamiętać

Zasad, których trzeba przestrzegać, nie jest wiele, ale o kilku z nich z pewnością nie wolno zapominać. W przypadku spodni z tak charakterystycznymi nogawkami, jak joggery męskie należy zwracać szczególną uwagę na odpowiedni dobór obuwia. Oczywiście w żadnym wypadku nie będą pasowały do eleganckich butów, znacznie lepiej sprawdzą się z bardziej swobodnymi jak trampki czy sneakersy. Dobór obuwia można wykorzystać także do podkreślenia pozycji ściągacza lub przeciwnie, odciągnięcia od niego wzroku. Buty o neutralnym kroju i kolorach sprawią, że każdy będzie zwracał większą uwagę na końce nogawek, natomiast krzykliwe wzory adidasów nieco zamaskują ten element.

Czego należy unikać

Z pewnością wybór męskich joggerów na oficjalne spotkanie nie będzie dobrym pomysłem. Ich największą zaletą jest swobodny charakter i w takiej sytuacji nasz ubiór mógłby zostać potraktowany jako nieco lekceważący. Wszelkie marynarki, nawet o bardzo sportowym kroju, źle komponują się z tymi spodniami i warto postawić raczej na luźne koszulki czy bluzy z kapturem.