Firma która sprawiła, że na trampki mówimy Conversy

Ciężko chyba o druga markę, która tak mocno kojarzyłaby się z butami. Bez skrupułów można nazwać ich najpopularniejszym producentem trampek na świecie. Oczywiście jak przystało na światowego potentata modowego, w asortymencie firmy znajdziemy również inne części garderoby, jednak to właśnie obuwie przyniosło im renomę, splendor i pozycję lidera w wielu rankingach. O kogo chodzi? Jest to oczywiście marka Converse, której poświęcimy ten artykuł.

Krótki rys historyczny

ConverseCo ciekawe popularne dzisiaj Conversy były pierwszymi butami do koszykówki. Pierwszy raz zadebiutowały na boisku już w 1917 roku. Przedsiębiorstwo założone zostało jednak już 9 lat wcześniej, a pierwsze promodele dedykowane były dla deskorolkowców. Od 2003 roku firma Converse należy do światowego giganta – Nike.

Najpopularniejszy producent trampek

Co by nie mówić, Conversy i tak będą się wszystkim kojarzyć się, jako najpopularniejszy producent trampek. Analogicznie: skoro na pieluchy mówi się Pampersy, a na napoje o czarnej barwie i charakterystycznym smaku – Cola, tak na trampki o znanym wzorze – Conversy. Już chyba samo to może świadczyć o wypracowaniu pewnej pozycji na rynku. W ofercie firmy znajdziemy wiele modeli butów, jak również bluzy, T-shirty, longsleeve’y, a nawet bieliznę. Converse tworzy zarówno dla Pań, Panów, jak i maluchów. Co ciekawe asortyment obfituje w modele unisex, które w swojej uniwersalności doskonale nadają się dla każdego. To właśnie za tak różnorodną ofertę klienci pokochali markę Converse, które uznana została w wielu prestiżowych rankingach oraz na łamach magazynów branżowych.

Skąd tak duża popularność?

Trampki Converse swoją renomę zdobyły głównie dzięki wysokiej jakości obuwia. W czasach, kiedy trafiły do produkcji, ciężko było o tak dobre buty w niskiej cenie. Dzisiaj proporcje trochę się zmieniły, ponieważ Conversy zaliczane są jednak do marek luksusowych. Dodatkowo trampki to specjalna kategoria butów, które pokochali członkowie różnych subkultur. Pasują one zarówno do mocno punkrockowych stylizacji, jak i biznesowych strojów smart-casual. Conversy to lekkie buty na różne okazje i to właśnie chyba głównie to stoi za ich sukcesem. O renomie marki świadczyć może także ogrom firm, które pragną podrabiać kultowe trampki. Co prawda wzór jest jeden i jest on chroniony, aczkolwiek jego replik pochodzących ze wschodu znajdą się zapewne tysiące. Mimo tego dzisiaj w oryginalnych Conversach chodzi się na wszystkich kontynentach, a logo marki rozpoznawane jest nawet przez małe dzieci.