Moda na lato? Styl sportowy!

Przyszło lato, a wraz z nim wymiana garderoby. Przyszedł czas na wymianę ubrań na te lekkie, zwiewne i bardziej komfortowe. Jak wiadomo lato obfituje w kontrasty, a w szczególności, jeżeli chodzi o modowe trendy i stylizacyjne inspiracje. Co będzie modne w tym sezonie? Jednym z pewniaków, jest styl sportowy. Dlaczego akurat on? O tym w dzisiejszym poradniku!

Styl sportowy, czyli jaki?

Tak, jak i każdy inny, również styl sportowy uległ przez lata pewnej ewolucji i zmianom, które naszym zdaniem, wyszły my zdecydowanie na dobre. Zaczynając od pewnej vintagowej klasyki, jaką były koszulki polo czy szorty tenisistów ubiegłego wieku, przechodząc przez raczej mało estetyczne i prymitywne ortaliony lat 90 i 2000, kończąc na tym, co znamy dzisiaj. A co mamy dzisiaj? Obecnie styl sportowy rozdzielił się na wiele sub trendów i tak naprawdę każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Z jednej strony mamy klasyczne podejście do tematu zakładające nacisk na ubrania wprost z bieżni, boiska czy kortu. Z drugiej zaś styl sportowy może zaoferować nam coś więcej, w postaci nie tylko wygodnego, ale modnego projektu. Według wielu to streetwear jest właśnie połączeniem funkcjonalności z niebagatelnym i niepowtarzalnym stylem. Wykorzystuje się  w nim inspiracje czerpane bezpośrednio z klasycznych kolekcji sportowych gigantów, jednocześnie adaptując je do zestawów, które z powodzeniem odnajdują się nie tylko na ulicy, ale wirtualnych wybiegach, w modzie, którą zobaczymy na instagramie, czy snapchacie.

Jak się nosić na sportowo?

buty damskie nikeSkoro już wiemy, czym jest dzisiaj styl sportowy, to możemy spokojnie przejść do konkretnych przykładów kreacji na nim bazujących.

Jedne z popularniejszych kreacji sportowych, szczególnie w okresie letnim są wszelkie wariacje na temat szortów i t-shirtów. Od wersji oversize, z koszulką kilka razy większą niż rozmiar właścicielki, po obcisłe topy na ramiączkach. Wspólną bazą są tu zawsze szorty, nadające kreacji letniego charakteru.

Drugą opcją są tzw. dresowe sukienki. Są to krótkie, ale i wygodne sukienki, znane między innymi z kortów. Ich zaletą jest zdecydowanie lekkość, oraz uniwersalność. Dzięki sportowemu charakterowi takich sukienek, możemy do nich dobrać praktycznie dowolne obuwie, od trampek, przez sneakersy na japonkach kończąc. No, a skoro jesteśmy przy butach to warto odpowiedzieć na pytanie…

Jakie buty do stylu sportowego?

Szukając obuwia, które wpasuje się w luźny styl sportowy, łatwo jest pogubić się w ilości ofert i propozycji. Wybierając odpowiednie buty należy zwrócić uwagę na to, aby spełniały one dwa konkretne warunki. Po pierwsze muszą być komfortowe i nieoficjalne, a po drugie, muszą charakteryzować się typowo sportowym designem. Nie ma tu miejsca na zamsze, czy czółenka. Idealnie do stylu sportowego sprawdzają się buty damskie nike.