Jak chronić głowę latem?

Czapki kojarzymy przede wszystkim z sezonem jesienno-zimowym, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza. W czasie chłodów nakrycie głowy jest niezbędne, ponieważ to właśnie przez głowę tracimy większość ciepła z naszego ciała. Jednak czapka przyda się także nie tylko przy minusowych temperaturach, ale również podczas letnich dni. Czapka to nie tylko ochrona dla głowy, ale również świetne uzupełnienie stylizacji. Przede wszystkim jednak musimy pamiętać, że dobra czapka ma spełniać kilka ważnych funkcji:

  • ochrania przed silnym promieniowaniem słonecznym UV,
  • zapobiega nadmiernemu przegrzaniu głowy,
  • nie dopuszcza do wysuszenia skóry głowy oraz włosów,
  • chroni oczy przed zbyt intensywnym światłem, które może uszkadzać siatkówkę.

Pamiętajmy, aby zawsze nosić czapkę podczas ekspozycji na słońce - to z pewnością uchroni nad od najcięższej konsekwencji, jaką jest udar.

Jaka czapka?

czapka LacosteCzapka Lacoste z materiału, słomiany kapelusz, a może bejsbolówka? Śmiało można stwierdzić, że każdy typ czapki będzie lepszy niż jej całkowity brak. Jednak warto wybierać te modele, które są zaprojektowane właśnie z myślą o bardzo upalnych dniach wakacyjnych. Nakrycie dobieramy względem planowanej aktywności fizycznej, jak również okazji i własnych upodobań. Najważniejsze, aby spełniała nasze oczekiwania i była dopasowana rozmiarem. Im cieńszy materiał, z którego jest wykonane nakrycie, tym krótszy jest czas jego schnięcia. To bardzo istotnie, jeżeli planujesz intensywną aktywność fizyczną, lub masz ochotę na chwilę relaksu na wodzie. Choć wygląd jest istotny, to jednak w ekstremalnych warunkach powinniśmy odsunąć go na bok i skupić się na potrzebach ciała. Jakie modele letnich czapek znajdują się na rynku?

Bejsbolówki

To rodzaj czapek, które są popularne przede wszystkim wśród młodych ludzi, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby również starsi sięgnęli po taki fason. Czapka Lacoste to świetny przykład na to, że bejsbolówka wcale nie musi być dedykowana wyłącznie osobom poniżej 30 roku życia. W ofercie Lacoste znajdziesz czapki z daszkiem, które mają stonowane kolory i elegancką linię. Nie założysz ich do garnituru, jednak takie modele doskonale uzupełnią stylizację na wypad towarzyski, jak i na wycieczkę. W zestawieniu z eleganckim polo i długimi spodniami oraz skórzanymi butami tworzą klasyczną całość z nowoczesnym sznytem. Czapka Lacoste jest dodatkowo wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów, dlatego zapewnia skórze odpowiednie oddychanie.

Kapelusz

Kapelusz to propozycja dla miłośników nieśmiertelnej klasyki. Do wyboru mamy nakrycia nawiązujące do starych kapeluszy rodem ze starych filmów lub bardziej romantyczne wersje, które przywodzą na myśl sielankowe życie na wsi. Dużym plusem nakryć głowy z rondem jest jednoczesna ochrona twarzy, jak i szyi, karku, a nawet ramion.