Czym są naszyjniki nieskończoności?

W ostatnim czasie naszyjnik z motywem nieskończoności staje się coraz bardziej popularny. Można go podziwiać wszędzie. Na szyjach celebrytek, gwiazd, aktorek. Dodatkowej popularności dostarczył mu też amerykański serial Revenge, gdzie główna bohaterka nosiła biżuterię ze znakiem nieskończoności.

Skąd właściwie wzięła się nieskończoność?

Wszystko zaczęło się od momentu, kiedy ludzie obmyślili sposób graficznego przedstawienia nieskończoności. Często uważa się, że cała historia rozpoczęła się już w starożytnym Egipcie. Egipcjanie stworzyli symbol węża, zjadającego własny ogon, który następnie odradzał się. Taki wąż stanowi symbol śmierci oraz odrodzenia, cykliczności, a co za tym idzie - wieczności. Mówi się, że to Johnowi Wallisowi zawdzięczamy obecny kształt nieskończoności. W 1655 roku angielski matematyk ostatecznie ustanowił taką nieskończoność. Naszyjnik nieskończoność wygląda zatem niczym cyfra 8, którą ustawiono poziomo i nie posiada początku ani końca.

Dzisiejsza nieskończoność

Obecnie mówi się, że nieskończoność to oznaka przyjaźni czy wiecznej miłości. Wyraża się w głębokiej pamięci, wierności komuś. Prawdopodobnie symbol nieskończoności jest dzisiaj tak bardzo popularny, ponieważ jest prosty graficznie i łatwo go zapamiętać. Być może tak niezwykła popularność tego znaku bierze się z tego, że każdy z nas potrzebuje czegoś, co go wyraża, także pokazuje nasze relacje z innymi. Naszyjnik nieskończoność idealnie się tutaj sprawdza. Także człowiek przez wieki próbował zgłębić tajniki nieskończoności, frapowało go to, interesowało.

Naszyjnik nieskończoność - jaki najlepszy?

Przeglądając modowe blogi czy gazety ze zdjęciami sławnych osób możemy się natknąć na tysiące inspiracji. Jak jednak wybrać naszyjnik z symbolem nieskończoności, który byłby dla nas idealny? Wiele zależy od naszej stylizacji. Na wiele okazji doskonale sprawdzi się naszyjnik na cieniutkim łańcuszku, niezwykle subtelny. Warto wybrać naszyjnik, w którym zawieszka będzie tuż przy szyi. To z pewnością pięknie podkreśli naszą osobowość. Wiele osób wybiera przede wszystkim złotą wersję naszyjnika nieskończoność, zestawiając ją z klasyczną czernią. Z pewnością taka stylizacja zrobi wrażenie! Dla tych, którzy woleliby coś bardziej stonowanego, istnieją także wersje srebrne, równie zachwycające swoją prostotą. naszyjnik nieskończonośćMożna je nosić podczas zwykłych dni, np. w pracy, gdy nie chcemy rzucać się w oczy ze swoją biżuterią. Naszyjnik nieskończoność nie musi być tylko zwykłym naszyjnikiem. Coraz częściej spotyka się ciekawe rozwiązania, chociażby dodawanie ozdób do zawieszki. Spotyka się brylanty, diamenty czy cyrkonie pięknie wkomponowane w znak nieskończoności. Ceny naszyjników nieskończoność są bardzo różne, wszystko zależy od dodatków, które chcielibyśmy mieć w naszej zawieszce. Warto zastanowić się nad kupnem naszyjnika nieskończoność chociażby na prezent. Niejednokrotnie zwraca się dzisiaj uwagę na zanikanie więzi międzyludzkich. Może powinniśmy udowodnić, że to nieprawda i ofiarować komuś prezent, który niesie za sobą głębsze znaczenie?