Zrób to sama – biżuteria z koralików

Biżuteryjne DIY cieszą się coraz większym powodzeniem. Autorskie bransoletki, naszyjniki czy też inne ozdoby przyciągają uwagę oraz są doskonałym pomysłem na prezent. Wiele pań robi takie cuda w domu dla siebie oraz znajomych. Dla innych to również pomysł na całkiem dochodowy biznes. Robienie własnej biżuterii wymaga oczywiście praktyki, kreatywności, zdolności manualnych czy też czasu, ale, gdy już nabędziemy wprawy, będziemy tworzyć zachwycające rzeczy. Do tego oczywiście będzie potrzebny szereg gadżetów takich jak chociażby koraliki, gumka do bransoletek, dodatki i zawieszki.

gumka do bransoletekPo co nam gumka do bransoletek?

Są różne techniki robienia biżuterii handmade. Najprostsza z nich wymaga użycia gumki do bransoletek. To najpopularniejsza metoda, która daje bardzo ciekawe efekty. Rozciągliwa gumka do bransoletek służy do robienia biżuterii bez zapięcia, występuje w kilku formach i doskonale sprawdza się w każdej sytuacji. Okrągła jest łatwiejsza w użyciu, a dzięki jej formie zdecydowanie łatwiej jest nawlec na nią kamienie i koraliki, co robimy bez użycia narzędzi takich jak na przykład igła. Gumka do bransoletek jest dość sztywna i pozwala nanosić pojedyncze koraliki niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały zrobione. Poza tym to przezroczysta oraz rozciągliwa materia i dzięki temu łatwo się taką biżuterię nakłada. Pewnej wprawy wymaga wiązanie końcówek, a częstym zabiegiem jest także sklejanie ich kropelką kleju na gorąco. Płaska gumka do bransoletek jest doskonała przy tworzeniu wielorzędowej biżuterii, ponieważ charakteryzuje się większą sprężystością. Dzięki budowie warstwowej jest też bardziej wytrzymała na zniszczenie, ponieważ nie pęka lecz włókna przecierają się stopniowo. Koraliki i kamienie warto zawlekać na podwójnie założoną gumkę i w takich wypadkach można się wspomóc igłą, żyłką lub prowadnicą. Sprawdź gumki dostępne na https://koralikikamyki.pl/pol_m_Gumki-do-bransoletek-6159.html.

Rozmiar ma znaczenie

W zależności od tego, jak duże mamy koraliki lub kamienie, musimy użyć odpowiedniej gumki do bransoletek. Te cięższe i większe będą wymagały grubszej, ale warto również zostawić nieco luzu pomiędzy gumką a średnicą otworu. Należy także pamiętać o tym, że mniejszy rozmiar to też mniejszy supeł. Wiele zależy zatem i od wielkości otworu, i od specyfiki kamienia, a także od efektu, jaki chcemy uzyskać. Długość gumki do bransoletek będzie oczywiście uzależniona od obwodu nadgarstka. W zależności od wielkości kamieni i ich kształtu będziemy również potrzebować określonej ilości kolorowych kuleczek. Warto zastanowić się również nad tym, czy będziemy chcieli otrzymać luźniejszą czy ciaśniejszą wersję. W przypadku koralików o innym kształcie niż kula – szczególnie tych nieregularnych dobrze jest dokładnie zaplanować ich układ na gumce do bransoletek. Między kamieniami mogą również pojawić się przekładki czy też dodatkowe ozdoby. Zarówno początkujący, jak i zawodowcy w zakresie beadingu korzystają więc z różnego rodzaju tacek do projektowania, które są pokryte welurem i pozwalają zaplanować układ koralików, który potem nawleczemy na gumkę do bransoletek.