Właściwości kosmetyków aloesowych

Aloes jest jednym z sukulentów, czyli roślin posiadających właściwości lecznicze. Dzięki nim w bardzo prosty oraz przede wszystkim skuteczny sposób możemy dbać o wygląd swoich włosów, paznokci oraz skóry. Sok aloesowy działa również korzystnie na nasz organizm. Warto więc zwrócić na niego swoją uwagę. Kosmetyki z aloesu dostępne są w coraz większej ilości sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Znaleźć je możemy w drogeriach, a także aptekach. Najlepsze są te, które posiadają dużą ilość miąższu z aloesu. Oto kilka rodzajów kosmetyków aloesowych, które warto mieć w swojej łazience.

Aloes zawarty w kremach

Jedną z właściwości aloesu jest możliwość syntezy elastyny oraz kolagenu. To właśnie te możliwości ujędrniają oraz wygładzają skórę dojrzałą. Kosmetyki z aloesu w postaci kremów do twarzy są zazwyczaj kierowane dla ludzi dojrzałych, którzy posiadają już zmarszczki lub chcą ich uniknąć. Aloes jest także bogaty w witaminy: A, C, E. Te są potrzebne dojrzałej skórze, ponieważ dokładnie nawilżają skórę, wygładzają ją oraz uelastyczniają ścianki naczynek włosowatych. Natomiast witamina A dodatkowo zwiększa produkcję kwasu hialurynowego.

Żel aloesowykosmetyki aloesowe

Jest to chyba jeden z bardziej znanych kosmetyków z aloesu. Daje on nam wiele możliwości. Możemy go wykorzystać jako zwykły żel myjący lub też jako składnik masek do włosów lub odżywek. Nadaje on wówczas włosom miękkości oraz lekkości. Żel może być także stosowany jako baza pod makijaż, która nie zapycha porów, a umożliwia jednocześnie utrzymanie makijażu na bardzo długo. Żel ten może być także świetną wcierką we włosy, co pozwala na pozbycie się łupieżu.

Aloes w kosmetykach do włosów

Właściwości aloesu sprawiają, że jest on częstym składnikiem szamponów, maseczek lub też odżywek do włosów. Kosmetyki z aloesu do włosów również powinny posiadać dużą ilość miąższu, by działały odpowiednio. Witamy A, C, E, a także aminokwasy zawarte w aloesie wygładzają włosy, nadają im też blasku i nie obciążają cienkich kosmyków. Najważniejsze jednak, że aloes odpowiednio nawilża włosy, a więc osoby zmagające się z przesuszonymi pasmami, mogą śmiało z niego korzystać i cieszyć się szybkim efektem.

Kosmetyki przeciwtrądzikowe

Nie od dziś wiadomo, że aloes jest idealny na cerę trądzikową. Możemy kupować specjalne maści lub też wyciąć miąższ bezpośrednio z liści rośliny. Samodzielne przygotowanie kosmetyku może być bardzo korzystne, jednak nie każdy ma na to czas. Kosmetykami z aloesem przeciwtrądzikowymi możemy łatwo pozbyć się problemu, który często przyprawia nam dodatkowych kompleksów.