Jaka walizka na bagaż podręczny?

Jeśli nie chcesz tracić czasu i pieniędzy związanych z odprawą bagażu rejestrowanego, zainwestuj w dobrą walizkę kabinową. Wystarczy sprawdzić, jaki rozmiar walizki dopuszczany jest przez linię lotniczą, z usług której zamierzasz korzystać. Następnie szukasz walizki w takim właśnie rozmiarze i o jak najmniejszej wadze. Niska waga walizki to możliwość spakowania rzeczy o nieco większej wadze. Dlatego nowoczesne walizki kabinowe zawsze są bardzo lekkie. Jednocześnie są to walizki o niezwykle wytrzymałej konstrukcji, dzięki czemu z powodzeniem znoszą trudy wielu podróży lotniczych. A który rodzaj takiej walizki będzie najlepszy?

Walizki poszerzane czy zwykłe?

walizka kabinowa

Dla osób podróżujących różnymi liniami lotniczymi optymalnym wyborem będą walizki kabinowe w wersji poszerzanej. Takie walizki w razie potrzeby mogą zwiększyć swoją podstawową objętość. Oczywiście automatycznie zwiększa się również ich rozmiar. Niektóre linii lotnicze mają jednak większe limity rozmiarowe dla bagażu podręcznego, w związku z czym, jeśli tylko podróżujemy różnymi liniami lotniczymi, możemy z takiego udogodnienia korzystać. Walizka poszerzana to także ciekawy wybór dla kogoś, kto podróżuje pociągiem lub samochodem. Dzięki większej objętości, tego typu walizki pomieszczą w swoim wnętrzu większą ilość bagażu.

Walizki miękkie czy twarde?

Twarda skorupa walizek wykonanych z tworzyw sztucznych lub poliwęglanów to doskonała ochrona bagażu przed wstrząsami, zalaniem czy przypadkowym uszkodzeniem. Miękkie, materiałowe walizki są bardziej poręczne i łatwiej upchać je w różnego rodzaju schowkach czy w samochodowym bagażniku. Jeśli zależy nam na dobrym zabezpieczeniu przedmiotów przewożonych w walizce, lepszym wyborem będą twarde walizki kabinowe. Gdy przewozimy głównie ubrania, lepiej postawić na bardziej elastyczną i poręczna walizkę typu miękkiego. Walizki typu miękkiego zwykle wyposażone są także w mini kieszonki, co ułatwia dostęp do przedmiotów pierwszej potrzeby, które zabieramy ze sobą w podróż. Dostęp do takich podręcznych przedmiotów w przypadku walizek twardych jest trudniejszy.