Materiał na sukienkę robi różnicę

Bardzo często kobiety, kierując się chęcią dopasowania do siebie najładniejszej sukienki, która jest dostępna, patrzą jedynie na model. Tymczasem sam styl, w którym uszyta jest dana rzecz, nie decyduje do końca o jej przeznaczeniu, bo sukienki na codzień mogą mieć ten sam model, ale wykonanie ich z różnych materiałów daje ogromną różnicę w tym, jak ostatecznie się prezentują.

Z tego powodu niezwykle istotne wydaje się dopasowanie sukienki pod względem materiału do okazji, na jaką chcemy ją założyć. Już kupując sukienkę na codzień powinnyśmy w głowie mieć jej przykładowe zastosowanie oraz stylizacje, w których będzie prezentowała się modnie. Sprawdźmy zatem, czym kierować się przy wyborze materiału oraz który sprawdzi się najlepiej do codziennych stylizacji.

sukienki na codzieńElegancko w pracy

Jeśli nasza sukienka na codzień ma być przede wszystkim dedykowana miejscu pracy, to musimy ocenić, jak bardzo restrykcyjne są tamtejsze przepisy. W przypadku np. osób pracujących w bankach czy przy obsłudze klienta w dużych firmach często wymagane są sukienki z dzianiny typowo garniturowej – dość grubej, sztywnej, doskonałej przy stylizacjach przylegających do ciała. W przypadku, gdy nasz ubiór nie jest w żaden sposób określany z góry, możemy wybierać takie sukienki codzienne, które po prostu są… najwygodniejsze. Tutaj sprawdzi się klasyczna dzianina na chłodniejsze dni, a także bawełna na te cieplejsze. Warto tylko unikać dużych dekoltów oraz bardzo krótkich krojów, bo miejsce pracy mimo wszystko nie pozostaje wybiegiem mody oraz przestrzenią do nadmiernego eksponowania ciała.

Wygodnie na zakupy i piknik

W przypadku, gdy poszukujemy sukienek idealnych na wyjścia z przyjaciółmi czy nieformalne spotkania, sprawa przedstawia się nieco inaczej. W przypadku dużych upałów szczególnie poleca się sukienki na codzień wykonane z materiałów naturalnych, takich jak bawełna czy len – będą przyjemnie pomagać w utrzymaniu właściwej temperatury. Zazwyczaj fasony takich sukienek są mniej przylegające, bo wymagają zastosowania zamka, a same tkaniny naturalne nie są tak rozciągliwe, jak te z dodatkiem elastanu. Jeśli chcemy wyglądać ładnie np. na spotkaniu ze znajomymi, ale nie jest to impreza oficjalna, dobrze sprawdzą się obcisłe sukienki łączące wiskozę oraz elastan – dopasują się do sylwetki i będą ładnie ją podkreślać. W chłodniejsze miesiące dobrze sprawdzi się po prostu grubsza dzianina, która ma charakter sweterkowy – nieco ogrzeje, a przy okazji będzie prezentowała się modnie nawet w zestawieniu z grubymi rajstopami.