Rodzaje damskich torebek

Damska szafa zazwyczaj pełna jest rozmaitych torebek, które mają służyć w różnych okolicznościach. Nie wszystkie nadadzą się do stroju codziennego, wyjścia do pracy czy pojawienia się na eleganckiej imprezie, czy to rodzinnej, czy firmowej. Z tego powodu istotne jest, aby każda kobieta znała rodzaje torebek i była w stanie określić, która jest jej akurat potrzebna – czy codzienna, czy może torebka wizytowa.

Bez względu na to, w jakich okolicznościach kupujemy torebki, musimy wiedzieć, czego szukamy. Dla kobiet, które są niezorientowane w rozmaitościach tej dziedziny mody prezentujemy podstawowe rodzaje torebek, które pozwolą dobrze się zaprezentować w każdym okolicznościach oraz zawsze wybrać tak dodatek, który będzie idealnie pasował do naszych oczekiwań oraz sytuacji, w której się znalazłyśmy.

Torebki oficjalne

Torebki oficjalne to wszystkie te, które nosimy np. do pracy czy na spotkania biznesowe. Są one zazwyczaj wykonane z dobrej jakości materiałów, przede wszystkim naturalnej skóry w wykończeniu matowym albo lakierowanym. Dodatkowo, mają one zazwyczaj sztywne dno oraz wyróżniają się często też sztywnymi ściankami, tak choćby jak popularne torebki kuferki. Mają mieć stonowaną barwę, która będzie pasowała do biznesowego stylu – zazwyczaj stawia się na odcienie bieli, czerni oraz brązu, rzadziej głębokiej granaty czy czerwień. Zazwyczaj są to torebki do przewieszenia przez ramię bądź noszenia w dłoni.

Torebki wizytowe

Takie torebki nosimy jedynie przy specjalnych okazjach, np. gdy jesteśmy zaproszone na przyjęcie, czy to organizowane przez pracodawcę, czy w rodzinie. Torebki wizytowe mają zwykle niewielką formę, przez co możemy zmieścić do nich jedynie kilka różnych, podstawowych rzeczy: chusteczki, telefon, klucze, pomadkę i lusterko. Zazwyczaj torebki wizytowe są wykonane w dość wytwornym stylu i wyróżniają się licznymi zdobieniami. Mogą być przewieszane przez ramię na cienkim łańcuszku albo noszone w dłoni, z pętlą na nadgarstek. Dzielą się na kilka typów – m.in. listonoszki czy kopertówki.

Torebki na co dzień

Torebki na co dzień zdecydowanie różnią się od torebek wizytowych czy oficjalnych – są po prostu o wiele „luźniejsze”, jeśli chodzi o ich styl. Przede wszystkim mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym także lnu, bawełny, filcu czy ekoskóry. Ich wielkość jest zróżnicowana, od najmniejszych torebek noszonych w dłoni, po spore torebki worki, do których włożymy nawet format A4, i które zawiesimy sobie na ramieniu. Mają liczne zdobienia bądź są gładkie; wyróżniają się znacznie bogatszą gamą kolorystyczną niż inne torebki.