Dlaczego warto zainwestować w główkę treningową do przedłużania rzęs?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to praca niezwykle precyzyjna, wymagająca nauczenia się pewnych określonych ruchów oraz operowania na żywym człowieku. Kursantki starające się pozyskać nowe kwalifikacje zawodowe powinny oprócz zdobycia wiedzy teoretycznej, związanej z higieną i metodami pracy, uzyskać także praktykę. Nie zawsze jest to wskazane, by  ćwiczyć od razu na modelce, jednakże istnieje akcesorium, takie jak główka treningowa do przedłużania rzęs, które może być skutecznym narzędziem dla początkujących stylistek.

Zalety pracy na główce treningowej do przedłużania rzęs

Dlaczego warto zainwestować w główkę treningową do przedłużania rzęs?Przede wszystkim takie ćwiczenia pozwalają zredukować początkowy stres, który może towarzyszyć pracy na modelce. Drżenie rąk oraz inne objawy zdenerwowania przyczyniają się do znacznie większej ilości błędów popełnianych podczas aplikacji rzęs. Takie błędy są czymś poważnym, jeżeli zajdą na klientce, natomiast nie stanie się nic złego, jeżeli coś nie nie uda na główce. Na rynku można znaleźć zarówno tradycyjne główki treningowe do przedłużania rzęs, jak i te z wymiennymi oczami. Dzięki temu, że oczy się dokupuje i wymienia, narzędzie staje się wielorazowe. Pozwala ono nie tylko ćwiczyć precyzję, nowe metody aplikacji, eliminację błędów, ale także trenować czas pracy. Aplikacja rzęs przez początkującą stylistkę może trwać nawet 3 godziny. Wiele klientek stwierdza, że jest to zdecydowanie za długi czas. Szczególnie niekomfortowe jest leżenie w tej samej pozycji. Główka treningowa do przedłużania rzęs natomiast nie ma takich ograniczeń i pozwala wyćwiczyć także tempo działania. Jest ona wykonana ze specjalnego materiału i ma wielkość prawdziwej głowy. Dzięki temu odzwierciedla warunki pracy, które czekają na stylistkę, kiedy tylko zacznie obsługiwać klientki.

Kiedy z główki przejść na pracę na modelce?

Zdecydowanie te dwa rodzaje ćwiczeń można wykonywać naprzemiennie, jednakże do aplikacji na modelce czy też klientce można przejść dopiero wtedy, kiedy zostaną opanowane elementy zdenerwowania, a także podstawowe kwestie takie jak zabezpieczanie dolnych rzęs, umiejętność przyklejenia rzęsy lub wachlarzyka do dokładnie jednej rzęsy naturalnej, bez sklejania innych czy też aplikacja takiej ilości kleju, by nie tworzyły się grudki. Jeżeli tempo pracy jest niezadowalające, można poćwiczyć na modelce lub klientce, która wyrazi na to zgodę. W takiej sytuacji znacznie szybciej dochodzi się do wprawy, ponieważ ma się do czynienia z żywym człowiekiem i jego naturalnymi reakcjami, jak na przykład delikatne drżenie powieki.