Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okularów korekcyjnych?

Okulary korekcyjne damskie oprócz tego, że są bardzo funkcjonalne i zwiększają komfort naszego życia, to dodatkowo są świetnym elementem ubioru. Dlatego też tak ważny jest ich odpowiedni wybór – muszą pasować do naszej twarzy. W jaki sposób dobrać okulary korekcyjne? Jak dopasować okulary ze względu na kształt twarzy? O jakich zasadach nie możemy zapomnieć? Odpowiedzi na pytania znajdują się w poniższym artykule.

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Dzięki okularom korekcyjnym damskim możliwe jest korygowanie pewnych wad wzroku. Zadaniem tego typu okularów jest odpowiednie skupienie światła na siatkówce oka, aby uzyskać klarowny obraz. Okulary korekcyjne damskie odpowiednio skorygują zarówno krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność. Ten pierwszy przypadek oznacza dobrą widoczność tego, co znajduje się blisko, natomiast w drugim przypadku – odwrotnie. Nie można oczywiście zapomnieć o astygmatyzmie, który polega na zamazanym widzeniu wszelkich przedmiotów. Tę wadę również można korygować okularami korekcyjnymi. Zanim zdecydujemy się na odpowiedni zakup, warto wcześniej zrobić niezbędne badania, które pozwolą nam dobrać szkła. Należy także zwrócić uwagę na aspekt wizualny, dzięki czemu będziemy atrakcyjnie się prezentować.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okularów korekcyjnych?Jak dobrać okulary ze względu na kształt twarzy?

Okulary korekcyjne damskie można znaleźć w dowolnym salonie optycznym. Aby odpowiednio dobrać oprawki, warto w sposób szczególny zwrócić uwagę na kształt naszej twarzy. Jeśli posiadamy twarz owalną, mamy bardzo komfortową sytuację, gdyż odznaczamy się regularnymi proporcjami. Dlatego też właściwie każdy model oprawek będzie do nas pasował. Jeśli charakteryzujemy się tym, że nasza twarz jest okrągła, wówczas warto zdecydować się na prostokątne oprawki, bowiem konieczne jest wyszczuplenie i wydłużenie twarzy. W przypadku twarzy kwadratowej lub prostokątnej, należy wybrać zaokrąglone okulary, dzięki temu zostaną zachowane wszelkie proporcje. Ostatnim rodzajem twarzy jest ta trójkątna. Odznacza się przede wszystkim wąskim podbródkiem, a także szerokim czołem. W tym przypadku zaleca się oprawki z zaokrągloną dolną krawędzią.

Ważne zasady

Podczas wyboru okularów korekcyjnych damskich należy także pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim oprawy nie mogą sięgać powyżej linii brwi. Drugą zasadą jest odpowiednia proporcja, dlatego jeśli mamy szeroką twarz, nie możemy nosić okularów z bardzo wąskimi oprawkami i odwrotnie. Należy dodatkowo pamiętać o odpowiednim komforcie, mianowicie dolna krawędź opraw nie powinna dotykać policzków.