Właściwości i zastosowanie mikrofonu rode

Mikrofon rode przeznaczony jest do nagrywania na sprzętach następującego typu jak lustrzanki DSLR, kompakty profesjonalne czy kompakty z wymienna optyką. Mikron charakteryzuje się superkardioidalnością, która gwarantuje znakomitą jakość nagrań. VideoMic GO pomimo swoich niewielkich rozmiarów, to jednak jest on bardzo wytrzymały, gdyż posiada on solidną oraz odporną na różne czynniki obudowę. Dodatkowo opisywany mikrofon pasuje do wielu modeli aparatów.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w mikrofon rode?

Mikrofon RodeMikrofon charakteryzuje się cichą pracą. VideoMic GO to bardzo dobra propozycja dla osób chcący nagrać filmik, co pozwala na uwolnienie kreatywności, z tego względu, że łączy on obraz z dźwiękiem i to w najwyższej jakości. Filtr górnoprzepustowy odpowiada za redukcje niepożądanych zakłóceń, które mogą pojawiać się w paśmie małych częstotliwości. Niewątpliwą zaletą opisywanego urządzenia jest także to, że w celu płynnego działania, sprzęt nie potrzebuje baterii, z tego względu, że źródłem zasilania jest kamera. Mikrofon posiada uchwyt, który charakteryzuje się systemem przeciwwstrząsowym. Dodatkowo zawieszenie wykonane z wytrzymałego tworzywa termoplastycznego jest o wiele bardziej skuteczne niż tradycyjne zawieszenie. Ponadto zawieszenie w mikrofonie rode jest bardzo wytrzymałe, a co za tym idzie nie zużywa się oraz nie wymaga czynności serwisowych. Mocowanie na dowolnym sprzęcie jest ułątwione, gdyż mikrofon rode posiada standardowy zaczep, jak również wyjście audio typu mini-jack.

Modele mikrofonów rode

W ramach mikrofonów rode występują różnego jego modele. Jednym z nich jest mikrofon rode videomic pro bardzo dobra jakość pomimo niewielkich rozmiarów urządzenia. To propozycja idealna dla osób, które chcą nagrywać profesjonalne, wysokojakościowe filmy z dźwiękiem na wysokim poziomie. Redukcji dźwięków z otoczenia jest możliwa w urządzeniu za sprawą odpowiedni dobranej obudowy oraz posiadanie ultralekkiego kabla. Z kolei Rode Mikforon Stereo Video Mic poza dostępem do wysokojakościowego dźwięku jak mikrofon rode videomic to jeszcze umożliwia rejestrację sygnałów stereo. Ponadto powyżej wspomniany model mikrofonu rode wyróżnia się prostą obsługą. Mikrofon podobnie jak wersja pro pozwoli nagrać to co istotne z redukcją szumów na około urządzenia. Niewątpliwą zaletą jeżeli chodzi o powyższy sprzęt jest także to, że możemy go zamontować nie tylko na kamerze, ale także i na tyczce czy statywie. Mikrofon Stereo Video Mic zasilany jest baterią, jednakże za sprawą odpowiedniej obudowy możemy kontrolować jej stan w czasie nagrywania.