Ile zakładów pracy, tyle obyczajów można by rzec. W każdym panuje zasady umożliwiające funkcjonowanie pracowników. Postępując według nich zachowuje się ład i porządek w firmie. Ład i porządek możemy osiągnąć również poprzez noszenie jednolitych strojów na terenie zakładu pracy lub też w trasie. Istnieją takie miejsca pracy, gdzie jest to obowiązkowe. Przykłady to szpital, gdzie odzież medyczna i fartuchy medyczne są podstawą rozpoznawczą czy hotel, gdzie odzież hotelowa jest wymagana, żeby klient wiedział, że ma do czynienia z klasową placówką.

Jednolity strój w pracy jednoczy pracowników, dając im poczucie przynależności do zawody przez siebie wykonywanego. Czy ktokolwiek wyobraża sobie lekarza w dżinsach i bluzie z kapturem, lub pielęgniarkę w obcisłych leginsach? Z pewnością nie. Dlatego też powstała i wykorzystywana jest odzież medyczna i odzież hotelowa, dzięki której też nie możemy zapomnieć, że jesteśmy w pracy.

Fartuchy medyczne, wykorzystywane w szpitalach dają nam jasny obraz, kogo w placówce możemy poprosić o pomoc. Jednolity strój naprawdę ułatwia pracę i jej organizację.