Jak nosić joggery?

Joggery to mniej sportowa wersja klasycznych dresów. W odróżnieniu od tych pierwszych, wykonane są z zupełnie innych tkanin. Materiałów, które wcześniej zarezerwowane były wyłącznie dla klasycznych spodni casualowych, takich jak jeansy czy chinosy. Tym, co łączy je z dresami, są ściągacze na nogawkach i gumka zamiast tradycyjnego zapięcia na guzik i zamka. Tego typu spodnie zyskały dużą popularność wśród młodych osób, zwłaszcza wśród miłośników luźnego, ulicznego stylu ubierania się. Osób zafascynowanych modą ulicy, sportami miejskimi i muzyką hip-hop.

Z czym nosić joggery?

joggery stoprocentW związku z tym, że są to jedynie zmodyfikowane spodnie dresowe, ich najlepszym uzupełnieniem będzie odzież utrzymana w podobnej stylistyce wykonania. Przykładem mogą być klasyczne t-shirty i bluzy, zarówno te w wersji z kapturem, jak i bez kaptura, rozpinane lub pozbawione zamka. Markowe joggery, takie jak joggery Stoprocent, to także ciekawe uzupełnienie wielu zdecydowanie bardziej casualowych, mniej sportowych stylizacji.

Do joggerów Stoprocent lub joggerów innych popularnych marek najlepiej pasują wysokie, sportowe buty o mocno zarysowanej podeszwie, a także zwykłe tenisówki. Dzięki ściągaczom, które stanowią wykończenie tego typu spodni, buty są bardziej widoczne i możemy je lepiej wyeksponować. Takie spodnie to zatem doskonały wybór dla osób, które kupują modne buty i chcą się nimi pochwalić w swoim najbliższym otoczeniu.

Czy marka joggerów ma znaczenie?

Obecnie większość producentów odzieży streetwearowej ma w swojej ofercie przynajmniej kilka modeli tego typu spodni. Przykładem mogą być wspomniane już wcześniej joggery Stoprocent, które stanowią uzupełnienie podstawowej odzieży sygnowanej logo tej popularnej, polskiej marki. Jeśli ubierasz się modnie i zależy Ci na zbudowaniu atrakcyjnego wizerunku, marka odzieży, po jaką sięgasz, oczywiście będzie miała znaczenie. Warto jednak pamiętać, że nawet markowe joggery nie muszą być przesadnie drogie. Wystarczy sprawdzić sobie ceny na joggery Stoprocent, Prosto lub joggery oferowane przez inne polskie marki odzieżowe.