Co oferuje medycyna estetyczna?

Nie ulega wątpliwościom, że medycyna estetyczna jest tą dziedziną, która rozwija się najprężniej. I o ile do niedawna była zarezerwowana wyłącznie dla gwiazd, celebrytów i najzamożniejszych obywateli, tak dziś coraz chętniej korzysta z jej dobrodziejstw wielu przeciętnych Polaków. Czym tak naprawdę jest? I jakie usługi oferuje?

Medycyna estetyczna – czym się zajmuje?

Na przełomie ostatnich lat coraz więcej mówi się o zabiegach medycyny estetycznej. Zwiększona świadomość klientów dotycząca ich atrakcyjnego wyglądu i dążenie do zahamowania procesów starzenia się skóry sprawia, że nieustannie rośnie liczba osób zainteresowanych tymi usługami. A czym tak naprawdę jest medycyna estetyczna? Najogólniej mówiąc, to dziedzina, której specjalnością są działania mające na celu poprawę jakości skóry i utrzymanie jej młodego wyglądu. Spektrum zabiegów jest bardzo szerokie, a przy tym niezwykle skuteczne, co bez wątpienia w dużej mierze przyczynia się do ich rosnącej popularności. O ile jeszcze do niedawna jedynym sposobem na poprawę wyglądu skóry była operacja plastyczna, tak dziś podobne efekty zapewnia medycyna estetyczna. Co ważne – równie skutecznie, ale przede wszystkim bezinwazyjnie. Bez konieczności podawania znieczulenia ogólnego, przebywania w szpitalu czy poddawania się długiej rekonwalescencji. Przy jej pomocy nie tylko pozbędziemy się blizn, rozstępów czy cellulitu, ale również wypełnimy zmarszczki, powiększymy usta czy usuniemy zbędne owłosienie.

Co oferuje medycyna estetyczna?Przykładowe zabiegi z kręgu medycyny estetycznej

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, oferta gabinetów oferujących zabiegi medycyny estetycznej jest bardzo szeroka. W Szczecinie dostępnych jest wiele salonów, będących wybawieniem dla najróżniejszych problemów i kompleksów odbierających radość życia. Dużą popularnością cieszą się zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, które pomagają utrzymać młode i jędrne ciało – bez względu na mijający czas. Czynność wykonuje doświadczony lekarz, który przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Następnie podaje mu znieczulenie miejscowe i za pomocą igły lub kaniuli dokonuje wstrzyknięć kwasu, omijając naczynia krwionośne oraz nerwy.
Kolejnym, równie chętnie stosowanym zabiegiem jest użycie PLEXR na opadające powieki. Polega na wykonaniu małych punkcików na powierzchni skóry przy zastosowaniu plazmy z urządzenia. Co ważne – bez krwawienia, bólu i przy zachowaniu pełnej plastyczności w ruchach powiek.
Medycyna estetyczna oferuje również inne usługi. Kolejną z nich jest zabieg powiększania ust, który cieszy się popularnością u coraz młodszych osób. Wykorzystuje kwas hialuronowy, który nie tylko powiększa i koryguje kształt ust, ale również nawilża i wygładza zmarszczki wokół warg.